HAKKIMIZDA

Biz Kimiz ?

 

30 Ocak 2019 tarihinde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü tüm Türkiye’ye tanıtmak amacıyla iki kişi olarak başladığımız bu yolda şimdi kocaman bir aile olarak devam ediyoruz.

Biz bu bölümü tercih ederken yaşadığımız en büyük sorun; bölüm hakkında bilgi almak istediğimizde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü okuyan arkadaşlarla ya da mezunlarla iletişime geçemeyip bilgi alamamak olmuştu. Bu soruna çözüm üretmek için öncelikle instagramda “ybsblog” adında bir profil oluşturarak herkesi ortak bir platformda topladık. Ardından Discord, Telegram gibi çeşitli sosyal medya platformlarında topluluğmuzu oluşturduk. En son ise büyüyen bu ailemizi “www.ybsblog.com” adında bir blog oluşturarak genişlettik.

 

Misyonumuz; Türkiye’de yönetim bilişim sistemleri bölümüyle ilgilenen herkesi tek bir çatı altında toplayacak etkileşimli bir platform oluşturmak, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü tercih edecek olan arkadaşlarımıza okudukları bölüm ve bulundukları şehir hakkında bilgi verecek olan arkadaşlarla etkileşimli bir platformda birleştirmek, aynı dönemde okuyan öğrencilerin birbirleriyle tanışıp ortak bir projede çalışmasını sağlamak ve mezun olan arkadaşlarımzın tecrübelerini bir röportaj ile paylaşıp bölümü okuyan arkadaşları yönlendirmektir.

 

Vizyonumuz; Türkiye’de Yönetim Bilişim Sistemleri deyince akla gelen ilk topluluk olmak, ,Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü hakkındaki en aktif bir platform olmaktır. Yönetim Bilişim Sistemleri, birden fazla disiplinin ortak kesişim noktası olduğu için yalnızca bu bölümünü okuyanlar değil; işletme, teknoloji, yazılım, endüstri mühendisliğine ilgisi olan herkesin etkileşimli halde bulunduğu platformuz.

Udemy’den anlaştığımız hocalarla ücretli derslere “www.ybsblog.com” ailesi olarak özel kodlarla ücretsiz şekilde ulaşma imkanları, başka çeşitli kaynaklarda eğitim paketleri gibi birçok sürprizlerle sizinle olmaya devam edeceğiz.

 

 

Eğer sizde bizim olmak,YBSBLog ailesinden bir parça olmak istiyorsanız aşağıdaki iletişim adreslerimizden bize ulaşabilir ve katılabilirsiniz.

 

İletişim Adreslerimiz

İNSTAGRAM

TELEGRAM