MEZUNLARYBS Dünyası

YBS Mezunu M.K

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ 2019 MEZUNU

Merhaba arkadaşlar ben M.Bartın üniversite Yönetim Bilişim Sistemi bölümü 2019 mezunuyum. Bu bölümü tercih etme sebebim aslında benim lise de mezun olduğum bölümüm de bilişimdi.2014 yılında lise den mezun olduğum da ben bu ve buna benzer bir bölüm okumak istemiyordum açıkçası fakat benim çok sevdiğim yakın bir arkadasım o yıl Bartın da YBS okumaya başlamıştı.Bense bir yıl beklemeye karar verdim çünkü emin olamadım ama bu bir yıl içinde hocalarımın ve arkadaşımın da anlattıkları ve bilgileriyle 2015 yılında Bartın üniversitesi ybs bölümünde okumaya başladım. Pişman değilim. Hiç olmadım da fakat tek pişmanlığım koskoca 4 yılı iyi değerlendirememek oldu. Derslerimde iyiydim 3 ün üzerinde bir ortalamayla mezun oldum fakat kendimi en azından bir alanda profesyonel hissetmek isterdim çünkü aslında o kadar kapsamlı bir bölüm ki yalnızca bilişim değil yönetimi de içinde barındırdığı için insan gerçekten bir yön bulmakta zorlanıyor. Ama bence bu da çok büyük bir problem değil benim için,

 

ybs-mezunu

Hayatta herşey başarılabilir unutmayın. Tabiki siz istediğiniz müddetçe. Tavsiyem eğer gerçekten bilgisayar ile aranız iyi değil ya da başkalarının önermesiyle tercih edecekseniz etmeyin derim. Üniversite mezunu olmakla bitmiyor iş çünkü asıl mesele mezun olduktan sonra başlıyor. Birazda ondan bahsedeyim evet mezun olduktan sonra herkesin şansı yaver gitmeye biliyor açıkçası. Birşeyler başarmak istiyorsan onu senin kovalaman gerekiyor. Çünkü genellikle hatta baya da denebilir özel sektör ile ilgili bir meslek bizimkisi. Tabi ki başka avantajları da bir akademisyenlik gibi ama o çoğu bölümde mevcut zaten.Başkalarının lafına bakacak olursanız akademisyenlik için de zor derler özel sektör içinde ben o lafların hepsini çok duydum ama bu sizi yıldırmasın siz kendi bildiğiniz yolda yılmadan ilerleyin derim. Elbet birgün olacaktır. Mesela ben bir iş teklifi aldım fakat kabul edip etmemek konusunda kararsızım sebebim ise hayallerim.

Fakat yeni mezun olanlar bilirler hemen para kazanıp kendi ayaklarımızın üzerinde durma isteği çok fazla oluyor bu zamanlarda. O yüzden sanırım kabul edeceğim. Ama bu demek değil ki hayallerimden vazgeçiyorum.Benimki sadece hayallerime giden yolda bunu da denemedim dememek. Neyse lafı fazla uzatmadan son bir şey söylemek istiyorum. Hayallerinizden ve kendinize güvenmekten asla ama asla vazgeçmeyin. Çünkü sizin için bunu kimse yapmaz.

Yazar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: