YBS Dünyası

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü İstiyorum Bilgisayar kullanımında Zorlanır Mıyım ?

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü İstiyorum Bilgisayar kullanımında Zorlanır Mıyım ?

Herkese merhaba arkadaşlar ,

Biliyorsunuz ki Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü artık oldukça yaygın olmaya ve birçok adayın dikkatini çekmeye başladı.

 

Bölüm hakkında araştırma yapan adayların zihninde birden çok sorular canlanmakta ve merak edilmekte. Sizler için Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü hakkında sıkça sorulan soruları derleyip BURADA  yayınladık. Ayrıca sıkça sorulan sorulardan biri olan;

 

 

“Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü istiyorum fakat bilgisayar kullanımında iyi değilim, çok zorlanır mıyım ? “ sorusuna da detaylı olarak değinmek istedim.

 

Öncelikle endüstri 4.0  yani teknoloji çağında olduğunuzu hatırlamanız gerek. Artık eskisi gibi kağıt kalem devri yok. Her şeyi koca koca dosyalara , arşivlere değil sadece dijital ortama aktarılan bir dönemdeyiz. Bu nedenden dolayı her bireyin en azından giriş seviyesine  kadar bilgisayar kullanabilmesi gerekir. Eğer hala kimsenin yardımı olmadan bir mail atamıyorsak ,bir Word dosyasını oluşturamıyorsak çok geride kaldığımızı üzülerek söylemek istiyorum.

Öyle bir dönemdeyiz ki teknolojiye ayak uyduramadığımız  anda gerilemeye başlıyoruz. Bu nedenle bölüm farkı olmadan her bireyin mutlaka ve mutlaka giriş seviyesi dahi olsa bilgisayar kullanımını öğrenmeli ve geri kalmamalı.

 

 

Asıl sorumuza gelecek olursak ;

“Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü istiyorum fakat bilgisayar kullanımında iyi değilim, çok zorlanır mıyım ? “ diyen arkadaşlar  bilsinler ki bilgisayar kullanımı şart.

Yönetim ve bilişimin entegre edildiği bir bölümde bilgisayar kullanamamak aday öğrenciyi oldukça yoracak ve mutlaka mezuniyetinden sonra iş hayatına  da olumsuz şekilde karşılık verecektir.

Daha önce hiç bilgisayarınız olmamış  olabilir ,hiç kullanmamış olabilirsiniz. Fakat bu  “Başarısız olacaksınız.” anlamını taşımıyor. Üniversite birinci sınıfta bilgisayarın herhangi bir parçasını tanımayan ve iki veya üçüncü sınıftan sonra meslek lisesi çıkışlı öğrencilerden çok daha iyi olduklarını gördüğümüz çok arkadaşımız oldu.

 

 

 

İşin aslı sadece çalışmak olduğunu söyleyebiliriz.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü veya herhangi bir bilişim alanına yönelmek isteyen arkadaşların mutlaka bilgisayarı sevmeleri ve bilgisayar başında çalışmaktan  sıkılmamaları gerek. Yeri gelecek saatlerce tek bir sorun üzerine çalışacak, çözümler arayacaksınız belki de saatlerce kod yazacaksınız.

 

Eğer bilişime ilginiz yoksa, bilgisayar başında çalışmaktan haz almıyorsanız kesinlikle sizlere bilişim ile ilgili olan bölümleri okumanızı tavsiye etmiyorum. Sevmediğiniz bir bölümü okumak ,oldukça zor ve işkenceye dönüşen bir üniversite hayatını size sunacaktır. Daha doğrusu ilginizin olmadığı hiçbir bölümü okumanızı tavsiye etmiyorum. Daha önce dediğim gibi bilgisayarınız hiç olmamış, hiç kullanmamış olabilirsiniz ama eğer ilginiz varsa ve bilgisayar başında olmaktan haz alıyorsanız düşündüğünüz kadar zorlanmayacaksınız.

 

Bir tercih yapacaksanız bu tercihinizin ilk yolu kendinizi tanımaktan geçsin. Kendinizi tanırsanız ne istediğinizi ,nasıl yapabileceğinizi en iyi kendiniz bilirsiniz. Kesinlikle bazı bölümlerin yorumlarıyla veya aldığı maaş durumuna göre tercih etmeyin. Unutmayın ki yanlış bölüm sizi bir yıl mutsuz etse bile yapacağınız yanlış meslek sizi ömür boyu mutsuz edecektir.. Yapılan araştırmalara göre insanların mutluyken yaptığı  işlerde daha başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Başarılı olmak istiyorsanız mutlu olacağınız bölümü seçmekle ilk adımı atmış olursunuz.

 

 

Değerli arkadaşlar,

Huzurunuzu bozan ve uykunuzu kaçıran bir soruya daha detaylıca çözüme kavuşturduk.

Görüş ve önerilerinizi yorum kısmına veya iletişim adreslerimden birine yazarak bildirebilirsiniz..Bir başka konuda ve bir başka soruda görüşmek üzere.

Kendinize iyi bakın…

 

 

 

 

 

Yazar

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: