Bilgi Akışı

Jeff Bezos Servetini Nasıl Katladı?

Jeff Bezos Servetini Nasıl Katladı?

Jeff Bezos servetini nasıl katladı? Amazonun kurucusu Bezos her geçen gün servetine servet katmaya devam ediyor. Şuanki net serveti 200 milyar dolara (1.464.707.000.000,00 Türk Lirası) ulaşmış durumda. Pandemide serveti rekor seviyeye ulaşan Bezos Microsoft’un sahibi Bill Gates’e 55 milyon dolar fark fark attı. Sizde sıfır sermayesiz para kazanmak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

 

jeff Bezos Kimdir?

1964 yılında New Mexico’da doğdu. Ama Houston ve Texas’ta büyüdü. Çocuk yaşlarda mekaniğe ve bilime merak saldı. 1986 yılında Albert Einstein’ın hocalık yaptığı üniversite olan  Princeton Üniversitesinde okumaya başladı. Elektrik ve Bilgisayar Bilimi Mühendisliği eğitimi gördü. 8 yıl kadar kadar Wall Street’te çeşitli alanlarda çalıştı. 1994’ün sonunda New York’tan Seattle doğru şehirlerarası bir yolculukta Amazon’u kurdu. Çevrimiçi kitap mağazası olarak başlayan Amazon daha sonra video, ses , bulut bilişim , yapay zeka ve e ticaret üzerine hizmet vermeye başladı. 27 Temmuz 2017’de, toplam serveti $90.000.000.000’ı geçince yaşayan en zengin insan unvanını aldı. Serveti, 24 kasımda ilk kez $100.000.000.000’ı aştı. Forbes dergisi, 6 Mart 2018’de, $112 milyar servetiyle Bezos’u dünyanın en zengin insanı olarak belirledi.

Amazon’a Bağlı Ünlü Siteler

  • İMDb: Açılımı Internet Movie Databese (internet film veri tabanı) olan bu siteyi sinema severler yakından bilecektir. IMDB’nin kurucusu Jeff Bezos değil ama 1998 yılında satın alarak onu Amazon şirketler ailesine kattı. Sitenin 70 milyondan fazla üyesi var.
  • Twitch.tv: Yine Jeff Bezos’un kurmadığı ama 2014 yılında 970 milyon dolara satın aldığı ve özellikle gençlerin yakında takip ettiği bir video oyun platformudur.
  • Alexa: İnternet üzerindeki web sayfalarını ziyaret sayılarına göre sıralama özelliği ile bildiğimiz internet veri tabanı şirketi Alexa da Amazon’un iştirakleri arasında bulunuyor. Özellikle Alexa sıralamaları bilgi teknolojileri sektöründe çok büyük önem taşıyor ve kullanıcılar açısından da web sitelerinin büyüklüklerini ölçümleme açısından çok önemli bir araç.

Jeff Bezos’tan Ufkunuzu Genişletecek Tavsiyeler

  • Yeni şeyler denemekten vazgeçmeyin
  • İnatçı ve esnek olun
  • Uzun Vadeli Düşünün
  • Powerpoint ile Sunum Yapmayın
  • Müşteri Memnuniyetini Birinci Vazifeniz Olarak Görün
  • Yeni Şeyler İcat Etmeye İstekli Olun
  • Deney, keşif ve yeniliği harmanlayın

Asla pes etmeden hayallerinizin peşinden gidin.

Yazar

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: