Bilgi Akışı

Twitter ücretli üyelik sistemine mi geçiyor?

Twitter ücretli üyelik sistemine mi geçiyor?

 

 Twitter ücretli üyelik sistemine mi geçiyor? Sorusu akıllarda soru işareti bırakmış durumda. Twitter’ın ceosu Jack Dorsey ücretli üyelik sistemi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Dorsey, yıl sonuna kadar üç farklı abonelik sistemi tanıtacaklarını açıkladı. Jack Dorsey yatırımcıları çekmek amacıyla konuşurken şu cümleleri dikkat çekti: “Bu yıl abonelik modeline ilişkin testler göreceksiniz. Birinin Twitter’a ücret ödemesini istemek çıtayı çok yükseğe koymak demek. Şu an çok çok erken keşif aşamasındayız.” diyerek ücretli üyelik sistemine ilişkin bilgi verdi.

twitter

 

Büyük şirketlerin reklam ambargosundan nasibini aldı

Geçtiğimiz günlerde ABD’de patlak veren olayların ardından Unilever ve Procter&Gamble’ın aldığı kararla sosyal medyada reklam vermeyeceklerini duyurdu. İki büyük firmanın ardından bir darbede CocaCola’dan geldi. Şirket temmuz ayı sonuna kadar hiçbir sosyal medya platformunda ücretli reklam vermeyeceği açıkladı. Gıda ve temizlik alanında dev markaları çatısı altında toplayan Unilever bir açıklamada bulundu. Şirket, “Sorumluluk çerçevemiz ve ABD’deki kutuplaşmış atmosfer göz önüne alındığında en az yıl sonuna kadar Facebook, Instagram ve Twitter platformunda, ABD’de marka reklamı yayınlamamaya karar verdik. Buralara reklam vermek şu anda insanlara ve topluma değer katmayacak. Durumu izleyeceğiz ve gerekirse mevcut konumumuzu tekrar gözden geçireceğiz” dedi. Haberin etkisi kısa sürede Facebook ve Twitter’ın hisselerini %7 düşürdü.

                                             twittera reklam ambargosu

Twitter’a olan güven sarsıldı

Twitter da mavi tik onaylı olan birçok hesap hacklendi. Bitcoin sahtekarlığı için kullanılan hesaplarda yapılan paylaşımlarda, belirtilen Bitcoin hesabına gönderilen her 1000 dolar için 2 bin dolarlık ödeme yapılacağı açıklandı. Verilen Bitcoin hesaplarına kısa sürede önemli miktarlarda para yatırıldığı konuşuluyor. Twitter’ın Ceosu Jack Dorsey , yaşanılan olaylardan üzüntü duyduklarını açıklandı.

Hesabı ele geçirilen ünlü isimler:

Kanye West

Joe Bidon

Bill Gates

Apple

Jeff Bezos

Elon Musk

Uber

Saldırının ana hedefi çalınan Twitter hesaplarının sahipleri değil,bu hesapları takip eden milyonlarca kullanıcılar idi.Saldırının başarı gösterdiği görülüyor. Çünkü Bitcoin ile ilgili yapılan çekiliş bağlantısına şuana kadar 110 bin dolar toplandığı belirtiliyor. Yaşanan bu olaylardan sonra herkesin aklında acaba Twitter güvenli mi sorusu var?

Yazar

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: